جعبه دوربین IP

4/5
جعبه دوربین IP

جعبه دوربین IP

Box IP Camera (جعبه دوربین IP): دوربین های IP دوربین هایی هستند که می توانند با پردازش سیگنال آنالوگ با DVS یکپارچه (Digital Video Server) روی آنها و تبدیل آن به دیجیتال، از پورت اترنت پخش کنند. با یک کامپیوتر متصل به اینترنت، از هر کجا به راحتی می توان به آن دسترسی داشت.

جعبه دوربین IP برای استفاده در محیط داخلی مناسب است، و اگر در فضای باز استفاده شود تعدادی از اقدامات برای دریافت gerekecektir.özellik برای جلوگیری از آسیب، جایگزینی فیلتر مکانیکی، کنترل اتومبیل زنبق، تعادل خودکار سفید، جبران نور پس زمینه ، جریان داده سه گانه (جریان سه گانه) H.264 / MPEG4 / JPEG فشرده سازی، نظارت از راه دور در اینترنت یا اینترانت، ارسال تصویر مبتنی بر رویداد از طریق FTP یا پست الکترونیکی، پشتیبانی از PPPoE یا DDNS

دوربین مدار بسته تحت شبکه یا دوربین IP مخفف لاتین  Internet Protocol Camera است. در دوربین آی پی بر عکس دوربین آنالوگ، ارسال و دریافت تصاویر از بستر شبکه انجام می شود. به عبارت ساده تر، دوربینی که بتوان تصاویرش را از بستر اینترنت انتقال داد دوربین IP است.

مبنای مقایسه دوربین های تحت شبکه رزولوشن یا وضوح تصویر است که بر حسب مگاپیکسل سنجیده می شود معمولا کیفیت تصاویر دوربین های تحت شبکه بین۰.۴ مگا پیکسل تا ۳۰ مگا پیکسل متغیر است. پر کاربرد ترین رزولوشن های مورد استفاده کیفیت HD یا ۷۲۰P یا رزولوشن یک مگاپیکسل و رزولوشن Full HD یا ۱۰۸۰P یا رزولوشن دو مگا پیکسل است.

مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP

  • دوربین های مداربسته تحت شبکه از کابل شبکه تغذیه می کنند و نیاز به کابل دیگری برای تغذیه ندارد. و این باعث کاهش سیم کشی ها و همچنین کاهش هزینه ها می شود.
  • انتقال اطلاعات در دوربین های مدار بسته تحت شبکه بوسیله سیستم بی سیم  انجام می شود. که در این صورت انتقال اطلاعات به سادگی و از فواصل مختلف انجام می شود. که بسیار تسهیل می شود.
  • هزینه تمام شده استفاده ازدوربین های مدار بسته تحت شبکه بسیار مناسب تر و پایین تر از سایر دوربین های آنالوگ و AHD می باشد.
  • این نوع دوربین ها قابلیت استفاده در محیط های داخلی و بیرونی دارد.
  • دوربین های مدار بسته تحت شبکه قابلیت روشن بودن به صورت شبانه روزی و قابلیت چرخش یا بزرگنمایی دارند.