خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو (passive network services) آن دسته از خدماتی است که به کامل کردن خدمات زیر ساختی شبکه ختم می شود. پسیو (Passive) در اصل به معنی غیر فعال می باشد به این منظور خدمات پسیو شبکه های کامپیوتری هیچ گونه عملکردی بر روی سیگنال و یا دیتای در حال گذر در شبکه انجام نمی دهند. برای این که یک شبکه بتواند به درستی کار کند نیاز است که خدمات پسیو شبکه به درستی صورت گیرد. مشاورین و متخصصین ما در زمینه خدمات پسیو شبکه در تهران و دیگر نقاط کشور آماده خدمت رسانی به شما هستند.

برای زمینه سازی صحیح و اصولی نیاز به تجهیزات مختلف و با کیفیت داریم، مواردی مثل کابل شبکه، پریز، داکت، کیستون و مواردی از این قبیل که اگر از دسته محصولات با کیفیت انتخاب نشوند می تواند در آینده دچار بروز مشکلات زیادی در شبکه شوند.

آنالیز، نیاز سنجی و مشخص کردن اهداف از ایجاد شبکه یکی از مراحلی است که قبل از به اجرا در آوردن بستر سازی شبکه به آن توجه داشت.

مراحل زمینه سازی و خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو

بازدید از محل اجرای پسیو شبکه

پسیو کار شبکه نوین پویا نت اول از مکان انجام پروژه بازدید کرده و داده های مورد نیاز ابتدایی برای طراحی، مقدمات اجرای پروژه پسیو شبکه و پیش فاکتور را جمع آوری می کنند. بازدید کارشناس پسیو به جهت جمع آوری اطلاعاتی مانند متراژ، مسیر های عبوری و امکان‌سنجی پروژه و بررسی نیاز های مشتری انجام می‌شود.

طراحی زیرساخت شبکه

نقشه زیرساخت شبکه در این مرحله طراحی می شود. به این علت که تمام امکانات، آینده نگری ها و شرایط فیزیکی محیط به طور کامل بررسی و یک نقشه اساسی، مطابق با استاندارد روز از شبکه های کامپیوتری طراحی گردد، این مرحله به‌ این دلیل اهمیت دارد که در بسیاری از مواقع پس از انجام خدمات پسیو شبکه امکان اصلاح تغییرات در آن عملاً وجود ندارد.

خدمات پسیو

کابل کشی شبکه

مرحله بعدی پس از تأیید نقشه شبکه، اجرای کابل کشی شبکه و ترانکینگ به طور ساخت یافته می باشد. که به دو روش روکار یا توکار صورت می‌گیرد، در محل های روکار داکت کشی انجام می‌شود.
در این مرحله تیم ‌نوین پویا نت از بهترین کیفیت برای کابل ها استفاده می‌کنند.

نصب و آرایش رک

بعد از مرحله کابل کشی نوبت به نصب رک، آرایش رک، نصب پچ پنل، پچ کورد، سوئیچ ها، روتر ها، سرور ها و تجهیزات شبکه داخل رک می رسد و در آخر تمامی نود ها، پریز ها، کیستون ها نصب می گردد.

تست شبکه

آخرین مرحله، مربوط به تست سیگنال شبکه می رسد و باید تمامی نود ها از نظر سالم بودن ارتباط، تست شوند تا معلوم شود که هیچ گونه قطعی یا خرابی در ارتباط کابلی وجود ندارد. این مرحله توسط متخصصان شبکه و با استفاده از ابزار های تست فلوک صورت ‌می گیرد.

خدمات پسیو

قیمت و تعرفه خدمات پسیو شبکه

مهم ترین فاکتور برای شروع و به اجرا در آمدن در تمامی پروژه ها، تعرفه خدمات پسیو شبکه است. خیلی از پروژه ها در این مرحله برآورد هزینه، به علت بیشتر شدن قیمت ها از بودجه تأمین شده، به مرحله اجرا نخواهند رسید! پس نتیجه می گیریم مهم ترین فاکتور در انجام زیرساخت شبکه، برآورد دقیق هزینه اجرای پروژه پسیو است.

چرا استفاده از خدمات پسیو شبکه نوین پویا نت؟

نوین پویا نت شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه کامپیوتری با سال ها تجربه، تمرکز خود را بر روی انواع خدمات شبکه گذاشته است. بخشی از خدمات پسیو شبکه در تهران شرکت نوین پویا نت شامل گزینه های رو به رو است:

 • طراحی شبکه و نقشه شبکه.
 • اعمال کردن و پیاده سازی شبکه ساختار یافته.
 • اجرای کابل کشی شبکه، تلفن، برق و دوربین مداربسته.
 • چیدمان انواع رک ایستاده و دیواری.
 • پیشرفت و بهینه سازی زیرساخت شبکه کهنه.
 • اجرای داکت شبکه و ترانکینگ شبکه.
 • نصب نود ها، پریز ها، کیستون ها و پچ پنل.
 • نصب رک و جا به جایی اتاق سرور.
 • راه اندازی دوربین مداربسته تحت شبکه در بهترین مکان.
 • نصب سنسور ها و تجهیزات هوشمند سازی برای کنترل شبکه و زیرساخت‌.
 • اجرای سیستم های اعلام و اطفاء حریق برای اتاق سرور.
 • استاندارد سازی اتاق سرور.
 • پیاده سازی تجهیزات شبکه مانند: سوئیچ، روتر، سرور، رادیو.
 • گزارش کار از نحوه بستر کابلی و بی سیم شبکه.

خدمات UPS شرکت نوین پویا نت

خدمات نصب UPS و برق اضطراری

هنگام قطع برق شهر بعضی از سیستم های حساس و مهم در خانه ها یا در ادارات و کارخانه‌ها باید از طریقی از یک منبع تغذیه که وظیفه اش تامین کردن برق است ، استفاده کنند و به ادامه کار خود بپردازند.  شرکت خدمات شبکه نوین پویا نت به صورت کاملاً تخصصی مجری پروژه های پیاده سازی و استقرار سیستم های حفاظت برق Uninterruptable Power System) UPS) و سیستم های برق اضطراری است. مشاورین نوین پویا نت با در نظر گرفتن امکانات و بررسی میزان استفاده و نحوه مصرف وسایل برقی موجود در شبکه و همینطور با در نظر گرفتن شرایط پیشرو بهترین سیستم را به مشتریان ارائه می دهند.

خدمات نگهداری و پشتیبانی از UPS

گروه نوین پویا نت علاوه بر حفظ و نگهداری تجهیزات شبکه، نگاه آینده نگری و پشتیبانی به این بخش از خدمات خود داریم. متخصصین ما با بررسی و بازدید دوره‌ای از تجهیزات تمام تلاش خود را اعمال می‌کند تا از خرابی تجهیزات پیشگیری کند. نوین پویا نت تضمین م ‎‌کند تا خدمات پشتیبانی شبکه خود را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد و قسمتی از خدمات هم به شکل ریموتی و از راه دور و قسمتی دیگر به شکل حضوری در محل مشتری انجام می شود.

خدمات تعمیر قطعات الکترونیکی UPS

تیم خدمات شبکه نوین پویا نت در این قسمت به مشتریانی که احتیاج به تعمیر دستگاه UPS و برق اضطراری تجهیزات مربوط به آن را دارند خدمات عرضه می کند. با توجه به این که تجهیزات شبکه باید دائم و مستمر در حال کار باشند و خرابی این تجهیزات امکان دارد حتی در زمان کم ضرر زیادی را به وجود آورد متخصصان نوین پویا نت به این علت تمام سعی خود را به کار می گیرند تا در زمینه تعمیرات دستگاه های برق اضطراری و UPS بتواند در کم ترین زمان ممکن نیاز مشتریان را جواب گو باشد.

خدمات فروش تجهیزات UPS و باتری

کارشناسان فروش شرکت نوین پویا نت در بخش فروش این تجهیزات همیشه با کیفیت ترین و معروف ترین برند های روز بازار را به مشتریان خود توصیه می کنند. ما تجهیزاتی را که کیفیت پایینی داشته باشند به هیچ‌ عنوان به مشتریان توصیه نکرده و در قسمت پشتیبانی و تعمیرات نیز خدماتی برای این نوع تجهیزات ارائه نمی کنیم. ما تنها تجهیزاتی را که به مشتریان خود می فروشیم علاوه بر شرکت تولید‌ کننده شان، خودمان هم آن را به طور جداگانه گارانتی می کنیم.

مشاورین و متخصصین ما در زمینه خدمات پسیو شبکه در تهران و دیگر نقاط کشور آماده خدمت رسانی به شما هستند. 

اقداماتی که بعد از خرید UPS باید انجام داد.

۱. هماهنگی با قسمت فروش نوین پویا نت جهت اعزام کارشناس به محل.
۲.حضور داشتن کارشناس در محل نصب و راه اندازی UPS.اعمال شرایط اولیه نصب (باتری، نصب کابل های ارتباطی باتری و پیاده سازی دستگاه).
۳. بعد از راه اندازی دستگاه یو پی اس و اعمال تنظیمات، مرحله تست از دستگاه UPS انجام می شود.
۴.توضیح دقیق به مشتری و آموزش‌ نحوه استفاده صحیح و برطرف کردن خطا های احتمالی از UPS.
۵. تحویل دستگاه به مشتری و تکمیل گزارش کار.
۶. بستن قرارداد، کلیه خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه در صورت خواست مشتری صورت می گیرد.

پسیو شبکه چیست؟

تجهیزات پسیو شبکه (passive network services) به تمامی تجهیزاتی که در شبکه نقش انتقال اطلاعات را بدون دست کاری اطلاعات دارند، می گویند. که تشکیل شده از هر گونه ارائه خدمات در رابطه با تجهیزات پسیو شبکه که شامل ارائه خدمات کابل کشی شبکه، راه اندازی انواع تجهیزات زیرساختی در شبکه و مواردی از این قبیل می باشد.

خدمات حرفه ای و مناسب پسیو شبکه باعث خواهد شد که در آینده بدون دردسر و هزینه های اضافی شبکه توانایی توسعه و یکپارچه سازی را داشته باشد. ارائه خدماتی که از کیفیت پایینی در زمان نصب و راه اندازی پسیو شبکه برخوردارند باعث هدر رفتن هزینه و ضرر در آینده ای نه چندان دور خواهد شد.

خدمات پسیو شبکه را از نوین پویا نت بخواهید.

آیا برای کسب و کارتان نیاز به اجرا، نصب و پشتیبانی خدمات پسیو شبکه دارید؟ خدمات پشتیبانی شبکه نوین پویا نت با سابقه و تجربه بالا در زمینه اجرای انواع خدمات پسیو شبکه در تهران آماده ارائه هر نوع خدمات است. بعد از حضور تکنسین متخصص پسیو شبکه در محل و تعیین اقدامات و نیاز سنجی درست، اقدامات لازم جهت اجرای پسیو شبکه اعمال خواهد شد. خدمات پسیو شبکه گروه نوین پویا نت شامل موارد زیر می باشد:

 • طراحی زیر ساخت شبکه.
 • کابل کشی شبکه.
 • راه اندازی تجهیزات برق اضطراری و ups.
 • طراحی اتاق سرور.
 • طراحی اتاق مانیتورینگ.
 • نصب و پیاده سازی انواع تلفن های voip.
 • حفظ امنیت سخت افزاری شبکه.
 • نصب دوربین مدار بسته.
 • عیب یابی و رفع عیوب سخت افزاری شبکه. 
 • تست تجهیزات سخت افزاری.
 • نصب انواع تجهیزات شبکه.
 • و…
اکثر مشتریان خدمات پسیو شبکه در تهران هستند.
 

هزینه خدمات پسیو شبکه

تعرفه هزینه خدمات پسیو شبکه به نوع و میزان سختی کار بستگی دارد و متغیر است. واضح است که هر چه قیمت خرید تجهیزات پسیو گران تر باشد هزینه ارائه خدمات هم بیشتر خواهد بود. همچنین با توجه به وسعت شبکه، تجهیزات مورد نیاز، تعداد کلاینت های شبکه و… تعرفه خدمات پسیو شبکه تعیین می شود.

پشتیبانی از تجهیزات پسیو شبکه

بازدید دوره ای و بررسی تجهیزات پسیو در شبکه از خرابی ها و مشکلات تجهیزات جلوگیری می کند. و همینطور باعث خواهد شد که هزینه تعمیر این تجهیزات به اندازه قابل توجه ای پایین بیاید. شرکت نوین پویا نت با ارائه خدمات پشتیبانی پسیو شبکه در بالا ترین کیفیت قدمی بزرگ و مهم به منظور جلوگیری از خرابی این تجهیزات برداشته است.

مشاورین و متخصصین ما در زمینه خدمات پسیو شبکه در تهران و دیگر نقاط کشور آماده خدمت رسانی به شما هستند.

مراحل اجرای بستر سازی و خدمات پسیو شبکه شامل موارد زیر می شود:

بازدید از محل اجرای پسیو شبکه

ابتدا پسیو کار شبکه تراز سامانه از محل انجام پروژه بازدید کرده و اطلاعات مورد نیاز اولیه برای طراحی، مقدمات اجرای پروژه پسیو شبکه و پیش‌ فاکتور را جمع ‌آوری می کنند. بازدید کارشناس به منظور جمع ‌آوری اطلاعاتی مانند متراژ، مسیر های عبوری و امکان ‌سنجی پروژه و بررسی نیاز های مشتری انجام می ‌شود.

طراحی زیر ساخت شبکه

در این مرحله نقشه زیر ساخت شبکه طراحی می شود، زیرا باید همه امکان‌ سنجی ‌ها، شرایط فیزیکی محیط و آینده‌ نگری ‌ها کاملاً سنجیده شده و یک نقشه اصولی، مطابق با استاندارد روز از شبکه‌ های کامپیوتری طراحی شود، اهمیت این مرحله به‌ این دلیل است که در بسیاری از مواقع پس از انجام خدمات پسیو شبکه امکان تغییرات در آن عملاً وجود ندارد!

کابل کشی شبکه

پس از تأیید نقشه شبکه، اجرای کابل‌ کشی شبکه و ترانکینگ به صورت ساخت یافته شروع می شود که به شکل توکار یا روکار انجام می‌ پذیرد. در محل ‌های روکار داکت‌ کشی انجام می‌ شود. در این مرحله از مرغوب ‌ترین نوع کابل ها استفاده می شود.

نصب و آرایش رک

بعد از انجام کابل کشی نوبت به نصب رک، آرایش رک، نصب پچ پنل، پچ کورد، سوئیچ‌ ها، روتر ها، سرور ها و تجهیزات شبکه داخل رک می‌ رسد. در نهایت تمامی نود ها، پریز ها، کیستون ‌ها نصب می گردد.

تست شبکه

بعد از اتمام این مرحله، نوبت به تست سیگنال شبکه می رسد و باید تمامی نود ها از نظر سالم بودن ارتباط، تست گردند تا مشخص شود که هیچ ‌گونه قطعی در ارتباط کابلی وجود ندارد. این مرحله توسط متخصصان شبکه و با استفاده از ابزار های تست فلوک انجام می‌شود.

مشاوره رایگان نوین پویا نت برای دریافت خدمات پسیو شبکه

اگر در صورت نیاز برای راه اندازی سیستم های شبکه خود نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید کافیه با شماره های موجود در وب سایت نوین پویا نت تماس بگیرید. گروه متخصصان شبکه نوین پویا نت آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره‌ ای به شکل رایگان در زمینه پسیو شبکه و دیگر خدمات شبکه می باشند.

چرا بسترسازی و ارائه خدمات پسیو مهم است؟

بسترسازی و زیرسازی هر شبکه یکی از مهم ترین مواردی است که کوتاهی در زمان اجرای آن باعث به وجود آمدن مشکلات در آینده شود. عدم استفاده از تجهیزات مناسب پسیو و همینطور اجرای درست تجهیزات پسیو شبکه باعث می شود که در آینده احتیاجی به صرف مخارج بالا برای ارتقاء شبکه نباشد.

چرا استفاده از خدمات پسیو نوین پویا نت؟

 1. عرضه بهترین و به روز ترین راهکار ها.
 2. سابقه و تجربه زیاد در زمینه خدمات پسیو.
 3. مهارت و دانش فنی بالا.
 4. به کارگیری متخصصان کار آزموده و خبره.
 5. ارائه بالا ترین کیفیت و حرفه ای ترین خدمات پسیو.