خدمات IT

خدمات IT

خدمات it یا همان فناوری اطلاعات (Information Technology) به تمام خدماتی که در زمینه برنامه نویسی، نرم افزار، سخت افزار، سیستم‌های اطلاعاتی سازمان، تجارت الکترونیک، کار با شبکه‌های کامپیوتری و مدیریت این موارد ارائه می‌شود، گفته می‌شود. برای افزایش بهره‌وری و سود دهی در جهت توسعه کسب‌ و کارها مستلزم وجود دانش فناوری اطلاعات یا خدمات آی تی هستیم.

مشاوره آی تی

یکی از مهم‌‎ترین خدماتی که در حوزه خدمات IT ارائه می‌شود مشاوره آی تی می‌باشد. اگر به ارتقای عملکرد سازمان خود می‌ اندیشید، باید بدانید چطور از خدمات آی تی به جهت سوددهی کسب‌ و کارتان استفاده کنید که یک کارشناس و مشاور ای تی راه را برایتان آسان می‌کند.

پشتیبانی آی تی

نیروهای فنی در راس یک گروه پشتیبانی آی تی قرار دارند. مجموعه شما برای بررسی اموری هم چون رفع مشکلات شبکه، تعمیر سیستم‌های اداری، عیب‌ یابی و پشتیبانی سرور ها و حفاظت خدمات کامپیوتری به یک تیم پشتیبانی خدمات فناوری انفورماتیک احتیاج دارد.

نصب و راه اندازی شبکه

نصب و پیاده سازی خدمات شبکه را می‌توان از دیگر خدمات بسیار مهم آی تی نام برد که از سمت یک شرکت خدمات IT انجام می‌شود. یک شرکت پشتیبانی آی تی تمامی تجهیزات و ابزار مورد نیاز برای راه‌اندازی شبکه یک سازمان را در اختیار دارد.

مشاوره آی تی

خدمات IT

به طور معمول مشاور IT و یا شرکت ارائه دهنده خدمات مشاوره آی تی، به افراد و مجموعه های مختلف کمک می کنند تا درک روشنی از الزامات و از الگوی و استراتژی مناسب کسب و کار داشته باشند و به عنوان پلی بین تیم فنی و کارمندان کار می کنند. این افراد می توانند با معرفی راه حل های جدید فنی و سیستم عامل های نرم افزاری و توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات باعث بهبود انجام فرایندها و سودآوری در یک سازمان شوند.

وظایف مشاور فناوری اطلاعات چیست؟

شرکتی، سازمان و یا صاحب کسب و کاری که نیروی مشاور فناوری اطلاعات استخدام می کند بنا به نیاز شرکت و حوزه کاری آن وظایف و مسئولیت هایی به او می دهد که برخی از آن ها به شرح زیر است:

 • مشاوره در زمینه طراحی، پیاده سازی و راهبری مراکز داده یا شبکه‌ های کامپیوتری.
 • مشاوره فروش الکترونیکی (E-business) و آموزش الکترونیک (E-Learning).
 • مشاوره در خصوص افزایش سطح امنیت سازمان در مقابله با حملات سایبری.
 • مشاوره پیرامون راه اندازی بستر کاربردیIT در مجموعه های مختلف.
 • مشاوره بر مبنای راه ‌حل‌ های فناوری اطلاعات به ارگان های متقاضی.
 • مشاوره در زمینه برنامه‌ریزی سازمانی، ارزیابی عملکرد و پیشرفت آن.
 • مشاوره در زمینه پروژه ‌های کلان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات.
 • مشاوره در خصوص تأمین تجهیزات حوزه فناوری اطلاعات.
 • مشاوره در خصوص ایجاد و توسعه سازمان‌ های مجازی.
 • ارائه راهکارهایی مبتنی بر سرویس های اینترنت و وب.
 • مشاوره درباره تأمین نرم افزار های تخصصی.
 • مشاوره تجارت و دولت الکترونیک.
 • بهینه سازی فرآیند های سازمان.
 • مشاوره در زمینه IT Strategy.
 • مشاوره توسعه شبکه.

پشتیبانی آی تی

خدمات IT

به طور واضح یک پشتیبانی فناوری اطلاعات مشاغلی را شامل می شود که به توسعه و پشتیبانی نرم افزار و یا سیستم های سخت افزاری، پشتیبانی فنی کامپیوتر و سیستم های جانبی و نگهداری سیستم های شبکه‌ ای و پایگاه های اطلاعاتی مرتبط است. در واقع حیطه کاری پشتیبانی IT نزدیک به نیروی هلپ دسک و پشتیبان شبکه با دامنه مسئولیت های بیشتر می باشد.

وظایف نیروی پشتیبانی IT چیست؟

اگر بخواهیم به وظایف نیروی پشتیبانی IT اشاره کنیم خواهیم دید که می تواند بسیاری از مسئولیت های پشتیبان شبکه و هلپ دسک، سخت افزار و حتی نرم افزار نیز شامل وظایف پشتیبان آی تی می شود.

عموماً از نیرویی که به عنوان پشتیبان IT استخدام شده است جهت پیشتیبانی سیستم های کامپیوتری شرکت، پشتیبانی مجموع سایت های شرکت و شبکه های اجتماعی مجموعه ای که در آن مشغول بکار است استفاده می گردد.

ضمن اینکه از دیگر وظایف نیروی پشتیبانی فناوری اطلاعات بایستی به انجام کارهای فنی نظیر اسمبل کردن سخت افزارهای کامپیوتری و… اشاره کرد.

نصب و راه اندازی شبکه

خدمات IT

نصب شبکه موجب آسانتر شدن ارتباطات میان کارکنان یک شبکه می شود. ایمیل، چت آنلاین، مکالمات تصویری، تماس های تلفنی، شبکه های پیام رسانی، ویدیو کنفرانس و… برخی از امکانات شبکه های درون سازمانی می باشند. تمامی سیستم ها و تجهیزات دیجیتالی موجود در شبکه، نودهای شبکه می باشند که می توانند به صورت بی سیم یا با سیم به یکدیگر وصل شوند. اینترنت بزرگترین شبکه حال حاضر در جهان می باشد.

چه شرکت ها و سازمان هایی به نصب شبکه و راه اندازی شبکه نیازمند هستند؟
در صورتی که شرکت شما بیش از یک سیستم رایانه ای دارد، با راه اندازی شبکه می تواند پیشرفت زیادی را تجربه نماید. راه اندازی شبکه سبب می شود که تبادل و به اشتراک گذاری اطلاعات میان کارکنان بسیار آسان شود.

اگر یکی از کارمندان شرکت بخواهد از صفحه ای پرینت بگیرد، در شرایطی که شرکت شبکه نداشته باشد، این فرد باید فایل خود را با روش های مختلف نزد شخصی که دارای پرینتر است ببرد. با راه اندازی شبکه، تمامی کارکنان شرکت به تمامی تجهیزات در هر زمان دلخواه دسترسی دارند. بنابراین شبکه فقط مختص شرکت های بزرگ نیست و برای شرکت های کوچک نیز کارایی های زیادی دارد.

نکات مهم قبل از راه اندازی شبکه

 • قبل از نصب شبکه و راه اندازی شبکه، باید موارد مهمی را درنظر داشته باشید.
 • فضای شرکت یا سازمان خود را درنظر بگیرید.
 • نیازهای سازمان یا شرکت را به طور دقیقی ارزیابی کنید.
 • تعداد سیستم های رایانه ای موردنیاز، پرینتر و سایر لوازم جانبی مربوط به کامپیوتر، تعداد کارمندان سازمان را در نظر داشته باشید.
 • نرم افزارهای موردنیاز کارکنان و نوع فایل هایی که اشتراک گذاری می شوند را بررسی کنید.
 • مسیرهای موجود برای کابل کشی شبکه را بازدید کنید.
 • مکان نگهداری تجهیزات و پشتیبانی از شبکه را درنظر بگیرید.
 • برد و مسافت مکان پوشش داده شده توسط وایرلس شبکه را مشخص کنید.

نیاز به مشاوره آی تی دارید؟

 اگر فکر می‌کنید به خدمات آی تی نیاز دارید یا تمایل به گرفتن مشاوره در این زمینه هستید می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در وب‌سایت با کارشناسان آی تی تیم نوین پویا نت تماس بگیرید. ما آماده پاسخگویی به سوالات شما ۲۴ ساعته هستیم.

در رابطه باخدمات آی تی همچنان سوال دارید؟

 اعلام تعرفه خدمات آی تی به دلیل گستردگی زیاد خدمات در حوزه فناوری اطلاعات، تقریبا امکان پذیر نیست. اول باید نیازهای شرکت یا مجموعه خود را به یک مشاور آی تی بگویید تا بسته به نوع خدماتی که نیازهای مجموعه‌تان را برطرف می‌کنند، تعرفه خدمات IT برایتان برآورد شود.

اگر به مشاور و خدمات آی تی احتیاج داشته باشید، مشاور آی تی باید به همه اطلاعات و پرونده‌های سازمان دسترسی داشته باشد. متخصص یا شرکت ارائه دهنده خدمات آی تی باید از محرمانه ماندن این اطلاعات را ضمانت کند در غیر این صورت از بستن قرارداد با این شرکت خدمات اجتناب کنید.

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات آی تی و مشاوران فعال در این حوزه را می‌توان پلی برای برقراری ارتباط میان تیم فنی و کارکنان یک سازمان دانست. سازمان شما با همراهی یک مشاور آی تی در کنار خود، استراتژی قدرتمندتری برای موفقیت در بیزینس خواهد داشت. تدوین برنامه کاری طبق منابع در دسترس، منابع مورد نیاز و برآورد زمانی را می‌توان مهم‌ترین وظیفه یک مشاور آی تی دانست.

مهم‌ترین خدمات فناوری اطلاعات

نصب زیرساخت شبکه و مدیریت آن

نصب تجهیزات سخت افزاری

نصب نرم افزارهای مورد نیاز شرکت

ایجاد امنیت سایبری