ارتباط بین دفاتر

ارتباط داشتن بین دفاتر مخصوصا ارتباط دفاتر جزء با دفاتر کل یکی از مهم ترین نیازهای سازمان‌های مختلف می باشد. به صورت کلی معمولا دفتر یا شعبه های اصلی هر سازمان از نرم افزارها و سخت افزارهای متعدد و قوی‌تر استفاده می کنند و انتقال و پیاده سازی کردن این موارد در دیگر شعبه‌ها بسیار هزینه بر و غیر منطقی خواهد بود که با ارتباط بین دفاتر از طریق شبکه می‌توان از تمامی امکانات موجود در دفتر اصلی به راحتی و بدون دردسر استفاده کرد.

وجود ارتباطی ایمن برای دسترسی به اطلاعات و همچنین تمام امکانات موجود در شعبه‌های اصلی یکی از اصلی ترین مواردی هست که باید مورد توجه قرار بکیرد. شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه کامپیوتری نوین پویا نت با سابقه طولانی و تجربه بالا در زمینه ارتباط امن بین دفاتر بهترین راهکارها را برای عرضه در اختیار دارد.

خدمات ما

خدمات نوین پویانت در ارتباط بین شعب و دفاتر

انتقال بی ‌سیم مکالمات

در صورت نزدیک بودن دفاتر به یک دیگر، تمامی مکالمات بین دفاتر را می‌توانید بدون استفاده کردن از بستر مخابرات و یا حتی بدون سیم برقرار کنید.

انتقال تصویر

هنگامی که احتیاج به برقراری تماس تصویری داشته باشید و یا اگر بخواهید کنفرانسی را از راه دور برقرار کنید می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید.

برقرای ارتباط امن

حرف اول را در شبکه امنیت می‌زند. برقرارسازی هر ارتباطی رادر شبکه بدون در نظر گرفتن امنیت، باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در سازمان می شود. برقراری ارتباط امن یکی از اولویت‌های مهم گروه نوین پویا نت هست.

ارتباط از طریق کابل

یکی از راهکارهای اولیه برای ایجاد یک ارتباط مناسب و امن ، برقراری ارتباط از طریق کابل در صورت نزدیک بودن دفاتر به یک دیگر می باشد. 

روش‌های اتصال شعب از طریق شبکه

ارتباط فیبر نوری

اتصال بی‌سیم

ارتباط اینترنتی

ارتباط نقطه به نقطه

ارتباط از طریق شبکه

مزایای برقراری ارتباط بین دفاتر

 • بالا رفتن سرعت حین انجام کار در شبکه
 • عدم نیاز به پرداخت هزینه ماهیانه
 • عدم وابستگی به مخابرات
 • هزینه اولیه بسیار کم و ناچیز
 • در اختیار داشتن امکانات ویژه
 • و …

ارتباط بین دفاتر و شعب از طریق شبکه

گروه فنی مهندسی نوین پویا نت با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا و استفاده از کادر فنی مجرب، قادر به برقراری ارتباط امن بین دفاتر و شعب از طریق شبکه به دو روش زیر می‌باشد:

 1. ارتباط بین شعب و دفاتر به طور مستقیم و بی واسطه
 2. ارتباط بین شعب و دفاتر توسط بستر شبکه سیستک

 

کاربردها:

انتقال دادن تصاویر

گرفتن ارتباط صوتی بر روی بستر شبکه (VoIP)

دارای اتوماسیون اداری

به اشتراک گذاشتن پهنای باند اینترنت در نقاط مختلف

اشتراک کردن منابع اطلاعاتی بین شعب

دارای شبکه های خصوصی مجـازی VPN

سازمان هایی که دفاتر پراکنده دارند، بدون شک احتیاج به برقراری ارتباط سریع بین دفاتر خود دارند. با استفاده از شبکه گسترده و قابل اطمینان نوین پویا نت، بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها اقدام به برقراری ارتباط شبکه بین دفاتر و شعب خود در بخش‌های مختلف نموده‌اند. در این حالت کافیست هر کدام از مراکز مشتری به نزدیک ترین مرکز پرواز سیستم , ارتباط داده شود و شرکت نوین پویا نت همچنین امر انتقال دیتا بر بستری مطمعن را بر عهده خواهد داشت .این راه حل به ویژه در شرایطی که دید مستقیم برای ارتباط مستقل وجود نداشته و یا فواصل بسیار زیاد باشد , مخارج اجرا را کاهش می دهد پس می تواند بهترین انتخاب باشد.

 

برخی خصوصیات ارتباط امن دفاتر بین شعب با استفاده از شبکه:

 • قابلیت ایجاد ارتباط در سریع ترین زمان ممکن
 • قطع نشدن انتقال دیتای بین سازمانی هنگام بروز اختلال در سیستم اینترنت
 • تعرفه انتقال رده بالا در مقابل شارژهای ماهیانه خیلی کم
 • کم شدن هزینه ها و نیاز نبودن بکارگیری تجهیزات قیمت بالا
 • عدم احتیاج به استفاده از تجهیزات دکل های مهاری بلند
 • قابلیت اشتراک گذاری منابع شبکه مثل فایل سرور، پرینترها، نرم افزارهای موجود بین دفاتر شرکت
 • امکان برقراری ارتباط اینترنتی برای یکی از شعبه ها و مدیریت یکسان دسترسی به اینترنت در تمامی شعب
 • توانایی همسان سازی  تلفن داخلی بدون احتیاج به داشتن شبکه تلفن شهری در تمام دفاتر و هزینه‌های آن
 • نگهداری و طراحی  ارتباطات شبکه وایرلس

برقراری ارتباط بین دفاتر با فناوری ویپ (voip)

یکی از مهم ترین خصوصیات  voip در سازمان ها و شرکت ها، اتصال دفاتر، شعب و کارخانه ها به دفتر مرکزی می باشد. کلیه دفاتر شما در هر نقطه ای از دنیا که باشند بصورت یکسان در می آیند و علاوه بر اینکه ارتباطات بین دفاتر به شکل کاملا رایگان می گردد، می توانید از امکان انتقال خطوط شهری بین دفاتر استفاده کنید و این یعنی هزینه های شما کاهش می‌یابد و برقراری ارتباط در سازمان هایتان آسان می شود.

بنابراین اگر سازمانی دفتر یا کارخانه‌ای در نقطه ای دیگر داشته باشد که قابلیت شخصی سازی تلفن شهری از طریق مخابرات وجود نداشته باشد، این امکان فراهم است که  با فناوری ویپ، خطوط دفاتر دیگر خود را به آنجا انتقال بدهد.

نظر به اینکه درخواست های زیاد و متنوعی در این زمینه و مبحث مربوط به انتقال خط‌ها با استفاده از ویپ و امکانات و تجهیزات گسترده‌ای که در این حوزه موجود است، نوین پویا نت همیشه آماده است تا بهترین پیشنهاد برای سازمان و شرکت شما برای ارتباط امن شعب از طریق شبکه را برای شما ارائه بدهد.