نصب سانترال تحت شبکه (voip)

نصب سانترال تحت شبکه (voip)

نصب سانترال تحت شبکه (voip) چگونه می تواند برای کسب و کار و ارتباطات ما اهمیت داشته باشد؟ این سوالی است که اکثر شرکت ها و کسب و کارهایی که از مراکز تلفن آنالوگ استفاده می کنند در ذهن خود دارند.

در ادامه ی مطلب می خواهیم مفهوم دقیق ویپ voip را مورد بررسی قرار داده و از منظر نقشی که در پیشرفت و توسعه ی کسب و کار ها دارد به بررسی آن بپردازیم.

ویپ چیست؟

سانترال ویپ :

یکی از بهترین شرکت های پیشگام در ارائه خدمات نصب سانترال تحت شبکه (voip) و سیستم های مرکزی تلفن گروه فنی مهندسی نوین پویا نت می باشد. ما در راستای ارائه خدمات پسیو شبکه و در جهت تکمیل سرویس ها و خدمات شبکه خود در این زمینه نیز فعالیت می کنیم.

نوین پویانت ارائه دهنده خدمات در حوزه تعمیر و نگهداری سیستم های تلفنی سانترال های تحت شبکه برای شرکت ها و یا جا به جایی تجهیزات تلفنی آن ها به محل جدید و پیاده‌ سازی آن می باشیم. خدمات ما شامل انواع دستگاه های تلفن از انواع مختلف برند های معتبر بازار می باشد.

زمانی که بخواهید سیستم های قدیمی و آنالوگ خود را با تجهیزات جدید (سیستم های دیجیتال) جا به جا کنید. حتی اگر بخواهید سیستم تلفن موجود خود را که معیوب و غیرقابل اعتماد است را به سیستم تلفنی جدید تر و مطمئن تر ارتقاء دهید. یا اگر بخواهید تجهیزات خود را به محل جدید منتقل کنید.

و نیاز به مشاوره در این زمینه دارید، گروه فنی مهندسی نوین پویا نت با تکیه بر دانش و تجربه بالای خود می‌تواند در تمامی موارد بهترین راهکار های روز و خدمات را به شما ارائه دهد.

شرکت خدمات شبکه نوین پویا نت می تواند بهترین و کم هزینه ترین خدمات نصب سیستم های تلفنی در بستر شبکه (ویپ) را برای مشتریان خود فراهم کند. این خدمات توسط کارشناسان متخصص و دوره دیده که توانایی نصب سیستم های تلفنی را به صورت کامل دارند.

ویژگی ها و مزیت های نصب ویپ VoIP

 • امنیت بالا.
 • مقیاس پذیری بالا.
 •  کیفیت صدای شفاف تر.
 • کم کردن هزینه های ارتباطی.
 • افزایش دسترسی های ارتباطی.
 • پشتیبانی و انجام دادن چندین کار.
 • پورتابل بودن یا قابلیت جا به جایی داشتن.
 • برخوردار بودن از مزایای خاص برای کسب و کار های کوچک و بزرگ.
مزایای ویپ

امنیت بالا

امنیت بالا یکی از مهم ترین ویژگی های ویپ voip به نسبت سانترال است. مزیت این سیستم این است که در زمان استفاده از آن، دیتا های آنالوگ شما به دیتا دیجیتال تبدیل خواهند شد و زمانی که وارد شبکه می شود مراحل کد گذاری بر روی آن صورت می گیرد که در نتیجه این کار باعث می شود ارتباطات تلفنی شما غیرقابل شنود و هک شدن بشوند.

مقیاس پذیری بالا

سیستم ذهای مبتنی بر VOIP از مقیاس پذیری بالایی برخور دارند، حتی اگر پرسنل شرکت یا سازمان شما چند برابر شود نیازی به تغییر زیرساختی در آن نخواهد بود، که این امکان در VOIP هم باعث کاهش قیمت در سازمان های در حال رشد می شود و هم زمان توسعه را کاهش می دهد.

کیفیت صدای شفاف تر

هنگامی که برای اولین بار سیستم VoIP مورد استفاده قرار گرفت، مانند سایر فناوری های بدون عیب و ایراد نبود. افت شدید کیفیت تماس باعث می‌شد تا صدا به طور واضح رد و بدل نشود، اما در حال حاضر با داشتن اینترنت خوب و پر سرعت دیگر با این مسئله رو به رو نمی شوید.
حتی می توان از کیفیت بالای صدا در بعضی از سرویس های ارائه دهنده نیز لذت برد. تماس های VoIP بدون هیچ گونه تاخیر در صدا و کیفیت آن، شفاف و واضح هستند، حتی در تماس های تصویری و کنفرانسی، درست بودن این موضوع کاملا مشخص است.

کم شدن هزینه های ارتباطی

مهم ترین هدف سازمان ها و شرکت های کوچک و بزرگ این است که بتوانند هر ساله هزینه های جانبی خود را کاهش دهند. این هزینه ها می تواند به هر بخشی مرتبط باشد. از مهم ترین آن ها می توان به هزینه های نیروی انسانی، هزینه های تبلیغات و همچنین هزینه های ارتباطی اشاره کرد.
استفاده از سیستم VoIP یکی از مواردی است که باعث کاهش هزینه های ارتباطی می شود یک موضوعی که درباره VoIP بسیار اهمیت دارد این است هزینه های صورت حساب تلفنی را تا حدودی کاهش می دهد. دقت داشته باشید که کاهش هزینه ها هیچ وقت تضمینی نیست، زیرا هر کسب و کاری شیوه متفاوت با نیاز های مختلفی دارد.

افزایش دسترسی های ارتباطی

علاوه بر هزینه که در موارد بالا ذکر شد، قابلیت دسترسی، یکی از بزرگ ترین مزیت های VoIP به حساب می‌آید. یکی از بزرگترین خدمات سیستم VoIP، ویژگی مبتنی بر ابر یا cloud-based است که امکان برقراری تماس از هر جایی را فراهم می‌کند و در اصل محدودیت مکانی ندارد.
اگر امکانات ارتباطی و اینترنتی خوبی دارید، می توانید در مواقعی که خودتان توانایی پاسخگویی ندارید تماس را به شخص دیگری انتقال دهید. حتی از طریق پست صوتی برای شما پیام بگذارند تا در اولین فرصت آن ها را چک کنید.

پشتیبانی و انجام دادن چندین کار

برعکس تلفن های سنتی، تلفن های VoIP می توانند به شکل همزمان تعدادی فایل مانند فیلم، عکس و اسناد را به صورت یکجا انتقال دهند. همچنین می توانید تماس های یک دست و یکپارچه تری را با همکاران یا مشتریان خود در هر جای دنیا داشته باشید.

پورتابل بودن یا قابلیت جا به جایی داشتن

اگر تا به حال مجبور شده اید که جای خود در محل کارتان را تغییر دهید قطعا اطلاع دارید که جا به جا کردن خط تلفن شما اصولا زمان زیادی لازم دارد، زیرا در سیستم سنتی باید سیم ها جا به جا شوند، ولی در مرکز تلفن VoIP شما فقط کافی است گوشی تلفن خود را جا به جا کنید و به پورت شبکه ای نزدیک میز کارتان متصل کنید. به همین راحتی بدون هیچ گونه تغییر، شماره تلفن شما به محل جدید انتقال می یابد.

برخوردار بودن از مزایای خاص برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ

استفاده از VoIP و با به کارگیری ویژگی هایی مانند پاسخگویی خودکار و انتقال تماس، تصوری در ذهن مخاطب ایجاد میکند که شرکت بزرگی دارید. همچنین برای مشتری حس نزدیکی بیشتری با شرکت ایجاد میکند و این مورد زمانی ممکن است که از تمامی ظرفیت های موجود در VoIP استفاده شود.
سیستم VoIP با فراهم کردن مکالمه های چند نفره به کسب و کار های بزرگ و کوچک این امکان را می دهد که بسیاری از افراد به یک تماس وصل شوند و با یکدیگر یک کنفرانس تلفنی ایجاد کنند، مزیتی که در تلفن های سنتی هرگز دیده نمی شود. تلفن تحت شبکه یالینک از این قابلیت ها استفاده می کند. تلفن تحت شبکه یالینک T19p E2 از پرفروش ترین محصولات یالینک است که نسبت به قیمت، از امکانات بالایی برخوردار است.

خدمات نصب سانترال تحت شبکه ویپ voip :

 یکی از خدمات نصب سانترال تحت شبکه زایکو و سیستم های تلفنی متن باز، همانند ایزابل با دقت و حساسیت بسیار زیاد توسط واحد کنترل کیفی شرکت نوین پویا نت مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد، تا از سالم بودن تجهیزات و درست بودن خدمات اطمینان حاصل پیدا کرده و خدمات درجه یک و با کیفیتی را به مشتریان خود ارائه کند. خدمات و سرویس هایی که با دقت و حساسیت بسیار زیاد طراحی شده تا کم ترین میزان اختلال و نویز در آن به وجود آید.

شرح خدمات نوین پویا نت:

 • مشاوره رایگان.
 • نصب ویپ و راه اندازی تلفن گویا.
 • نصب و راه اندازی شنود تلفن.
 • نصب و راه‌ ندازی صف تماس.
 • نصب و راه اندازی سیستم ضبط مکالمات.
 • نصب و راه اندازی سیستم های Call Center.
 • نصب و راه اندازی سیستم تلفنی متن باز ایزابل.
 • خرید و پشتیبانی سانترال تحت شبکه ZYCOO.
 • خدمات کابل کشی برای راه اندازی تلفن های تحت شبکه.
تلفن

گروه فنی مهندسی نوین پویا نت در زمینه خدمات شبکه، طراحی نقشه شبکه، راه اندازی اتاق سرور، خدمات پسیو شبکه و اکتیو شبکه، نصب دوربین مدار بسته و غیره آماده عقد قرارداد پشتیبانی شبکه با شرکت های کوچک و بزرگ می باشد.

نصب سانترال تحت شبکه (voip)

خدمات تخصصی نصب ویپ و راه اندازی سانترال تحت شبکه ویپ Voip:

گروه خدمات شبکه نوین پویا نت با بهره مندی از بهترین نیروی متخصص جوان و با تجربه آماده ارائه کلیه خدمات شبکه، نصب سانترال تحت شبکه و free swoich به تمام سازمان ها، شرکت های دولتی و خصوصی، آموزشگاه ها، مدارس، هتل ها و غیره می باشد و خدمات گروه نوین پویا نت در زمینه نصب ویپ و راه اندازی مرکز تلفن به صورت زیر می باشد: 

 • مشاوره و اعزام کارشناس به محل.
 • نصب ویپ و راه اندازی سیستم های تلفنی و نصب سانترال تحت شبکه در سریع ترین زمان و کیفیت بسیار بالا.
 • کم ترین وقفه و اختلال در کسب و کار شما.
 • امکان انتخاب نصب ویپ و راه اندازی در روز های هفته، بعد از ساعات کار اداری و یا در تعطیلات آخر هفته.
 • فرآیند آپدیت منظم و سرویس پشتیبانی اختصاصی.
 • آموزش کامل در خصوص موارد اپراتوری.
 • عیب یابی و تعمیر سیستم های تلفنی و مراکز تلفن.
 • جا به جایی شماره ها و مرکز تلفن در صورت تغییر محل.

امکانات نصب سانترال تحت شبکه ویپ voip :

 • منشی تلفنی.
 • تماس تصویری.
 • گزارشات تماس.
 • تماس اینترنتی.
 • صف تماس.
 • ضبط مکالمات.
 • صندوق صوتی.
 • پیجینگ IP.
 • فکس نرم افزاری.
 • توسعه پذیر.
 • داخلی بین شعب. 
نصب سانترال تحت شبکه (voip)

معرفی سخت افزار ویپ voip

برای راه اندازی مراکز تلفنی ایزابل فقط نیاز به یک کامپیوتر یا یک ماشین مجازی برای نصب آن دارید، اما برای ارتباط با سایر سیستم های مخابراتی و یا راحتی بیشتر در کار با ایزابل می توانید از یک سری سخت افزار ویپ voip استفاده کنید.

 این سخت افزار ها را می توان به ۳ دسته تقسیم بندی نمود که در زیر به بررسی آن ها می پردازم، البته لازم به ذکر است این دسته بندی تمام آن چیزی نیست که ممکن است وجود داشته باشد! فقط به ذکر سخت افزار های کاربرد می پردازیم.

شما برای استفاده از قابلیت هایی که روی ایزابل تعریف نموده اید نیاز به تجهیزاتی دارید که بتوانید داخلی خود را روی آن تعریف نموده و از آن استفاده نمایید. به طور کلی می توان روش های که باعث میشه با بیرون از مرکز تلفن ارتباط بگیریم را در سه دسته زیر قرار بدیم:

مبدل تلفن آنالوگ به دیجیتال (ATA)

در اصطلاح ویپ (تلفن های در بستر شبکه) این مبدل ها به Gateway نیز مشهورند. دارای پورت شبکه هستند و می توانند با گرفتن آی پی IP بر روی شبکه قرار بگیرند و همچنین دارای پورت FXS هستند که می توانید با اتصال گوشی تلفن آنالوگ به آن از داخلی که برای رجیستر تعریف نموده اید استفاده نمایید، این Gateway ها می توانند دارای چندین پورت باشند و این امکان را می دهند، تا بر روی هر پورت یک شماره داخلی رجیستر کرده و استفاده نمایید به عبارت دیگر می توان گفت کار اصلی این Gateway ها تبدیل گوشی آنالوگ شما به IP Phone است.

ویپ

گوشی ویپ (IPPhone)

این تجهیزات اکثرا ظاهری مشابه با تلفن های معمولی دارند با این تفاوت که ورودی آن ها به جای اتصال RJ11 که در گوشی های معمولی استفاده می شوند.

از اتصال RJ45  (اتصالات شبکه) استفاده کرده و تمام نرم افزار ها و سخت افزار های مورد نیاز را به صورت Built-in دارند.

هم اکنون این نوع تجهیزات ویپ voip یکی از گزینه های مقرون به صرفه و کاربر پسند می باشند، در شکل زیر یک نمونه گوشی برند SNOM را مشاهده می کنیم.

تلفن

تلفن نرم افزاری (SoftPhone)

این تلفن نرم افزاری هست اما در این دسته جا میگیرد، شما از یک تلفن نرم افزاری Softphone می توانید برای رجیستر کردن داخلی خود استفاده نمایید.

بزرگ ترین مزیت آن این است که هزینه ای برای شما ندارد (البته اگر از نسخه های رایگان استفاده نمایید) و استفاده از آن بسیار راحت است، البته که باید از هدست برای  صحبت کردن در این نوع نرم افزار ها استفاده کرد. 

در شکل زیر تلفن نرم افزاری Eyebeam را مشاهده می کنید که قابلیت ارتباط تصویری را نیز دارد. نصب سانترال تحت شبکه (voip)

ویپ

کامپیوتر یا سرور فیزیکی و مجازی

برای نصب هر نرم افزاری نیاز به یک کامپیوتر یا سرور دارید، ایزابل نیز مجموعه ای از نرم افزار هاست پس نیاز به یک کامپیوتر یا سرور داریم! 

سوالی که همیشه برای تازه کاران و یا حتی حرفه ای ها مطرح است، این است که برای سیستمی که می خواهم راه اندازی کنم چه مشخصاتی در نظر بگیرم؟ 

این سوال با توجه به این که سیستم های ویپ voip ، نحوه راه اندازی، امکانات مورد استفاده متفاوت است، جواب های گوناگونی خواهد داشت. 

 به طور کلی می توان گفت بر اساس تجربه می توان سیستم مورد نظر را انتخاب کرد، گاهی اوقات نیز مجبور می شوید سیستم را در محیط عملیاتی قرار دهید تا میزان بار روی سیستم مشخص شود، اما بر اساس تجربه می توان نکاتی را بیان نمود. در زیر چند نمونه از سیستم ها و بار روی آن ها بیان شده، فراموش نکنید که همیشه آسمان آبی نیست!

مشخصات 

امکانات 

خطوط شهری 

نام

۱GB RAM, Dual Core 2.6 CPU, 128 GB HDD

صندوق صوتی، بدون ضبط مکالمه

کارت شهری (۴ خط)، حدود ۲۰ داخلی

کوچک

۱GB RAM, Core2Duo 2.8 CPU, 128 GB HDD

صندوق صوتی، بدون ضبط مکالمه

خط E1  (۳۰ خط)، حدود ۵۰ داخلی

متوسط

۲GB RAM, Core2Quad 2.8 CPU, 256 GB HDD

صندوق صوتی، بدون ضبط مکالمه

۲ خط E1 (60 خط)، حدود ۱۰۰ داخلی

متوسط

۴GB RAM,2 * Xeon 2.8 CPU, 512 GB HDD

صندوق صوتی، بدون ضبط مکالمه

۴ خط E1 (120 خط)

حدود ۳۰۰ داخلی

بزرگ

نکاتی کاملا تجربی در خصوص انتخاب سخت افزار ویپ voip

ضبط مکالمات بار بسیار زیادی بر روی پردازنده شما خواهد داشت، اگر این ویژگی را برای تعداد خطوط زیاد و یا داخلی های بسیاری می خواهید توصیه می شود حتما از سرور دوم برای این کار استفاده نمایید.

در استفاده از صندوق صوتی خیلی دقت کنید، این ویژگی نیز بار زیادی بر روی سیستم می گذارد، برای داخلی هایی که نیاز ندارد، صندوق صوتی را فعال نکنید.

اگر قرار است خودتان یک سیستم (سرور) را تهیه کنید، مادربرد های Gigabyte بر اساس تجربه گزینه های مناسب تری هستند، به خصوص برای نصب لینوکس بر روی آن ها. 

اگر از کارت های E1 استفاده می کنید، به خصوص برای ۲ کارت E1 به بالا، حتما کارت های، Echo Canceller هم در کنارشان قرار دهید، هم در کیفیت صدا بسیار مفید خواهند بود هم در کم کردن بار روی پردازنده.

کارت تلفنی

معمولا کارت های تلفنی برای ارتباط ایزابل با خطوط شهری PSTN استفاده می شوند، شما از هر کارت تلفنی برای این منظور نمی توانید استفاده کنید. کارت شما می بایست قابلیت کار با استریسک Asterisk را داشته باشد یا اصطلاحا Asterisk Compatible باشد.

خرید سخت افزار ویپ

خیلی مهم است که از کجا و چه برندی را خریداری می کنید، گاهی اوقات شما با چند هزار تومان ارزان تر سخت افزاری را می خرید که در عمل قابل استفاده نیست و کیفیت لازم را ندارد.

بنا بر این توصیه من این است که حتما برند های معتبر را خریداری نمایید، اگر در خارج از ایران هستید که خوش به حالتان!

از هر کجا خواستید سخت افزار ویپ خود را خریداری کنید، اما اگر داخل ایران هستید گزینه های زیادی برای رجوع ندارید، شما آزاد هستید از هر شرکتی خریداری کنید، اما این نکته را هیچگاه فراموش نکنید که کیفیت سخت افزار تا حدودی تضمین کننده کیفیت پروژه شما و مهم تر از آن اعتبار شماست. 

پس هرگز با انتخاب برند های متفرقه و رده پایین پروژه خود را به خطر نیاز دازید.

همیشه قبل از خرید برند مورد نظر را بررسی کنید، اعتبار آن را از سایت ویپ ایران یا انجمن ویپ ایران پرس و جو کنید و هیچگاه به توصیه فروشندگان سخت افزار اعتماد نکنید.

تعرفه نصب و راه اندازی سانترال های تحت شبکه IPPBX

بستگی به انتخاب نوع دستگاه سانترال، تعداد پرسنل، خطوط شهری و نوع نیاز سازمان و همچنین امکاناتی نظیر اپراتور گویا، پشتیبانی از مراکز دارد.

که با اعزام کارشناس به محل پروژه و مشاوره، لیستی از خدمات ارائه می‌شود، مدیر شرکت طبق نیاز سازمان، نوع خدمات را انتخاب می کند و سپس مرحله داکت کشی، کابل کشی، نصب پریز ها، نصب کروز مخابراتی یا پچ پنل انجام می‌شود.

انجام پروژه های متعدد نصب و راه اندازی مراکز تلفن تحت شبکه ویپ voip و پیاده سازی سیستم های تلفنی در تهران، کرج و شهرستان های مختلف، ما را به یکی از پیشگامان و مدعیان این حوزه تبدیل کرده است.

متخصصان با تجربه شرکت نوین پویا نت بهترین راهکار و مشاوره را به صورت رایگان به شما ارائه می‌دهند و ما همواره راهکاری مقرون به صرفه و با در نظر گرفتن شرایط، امکانات و نیازمندی های شما ارائه می دهیم.

گروه فنی مهندسی نوین پویا نت در پروژه های خود از تجهیزات شبکه با کیفیت و برند معتبر زایکو و سیسکو یلینک گرند استریم برای نصب مرکز تلفن استفاده می کنیم. همچنین پروژه های اختصاصی سرویس های پیشرفته انتقال صدا بر بستر شبکه آی پی ( voip ) با سیستم متن باز ایزابل هم استفاده می کنیم.