امنیت شبکه

وجود امنیت شبکه یکی از مهم ترین و پایه‌ ای‌ ترین مواردی است که باید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد تا یک شبکه امن داشته باشیم. فاز امنیت فیزیکی یا فاز امنیت اجرایی از جمله خدمات امنیت شبکه هستند.

آیا می دانید یک شبکه امن به چه عواملی بستگی دارد؟ یا رعایت نکردن چه مواردی باعث به وجود آمدن مشکلات امنیتی می شود؟ پس همین حالا برای دریافت مشاوره در زمینه خدمات امنیت شبکه نوین پویانت با متخصصین ما تماس بگیرید. 

امنیت شبکه

امنیت فیزیکی

امنیت فیزیکی، به معنی حفظ اجزا و تجهیزات شبکه است. برای نگهداری امنیت فیزیکی مواردی از جمله هارد، سرور، روتر و کامپیوتر ها اولین کاری است که باید برای داشتن یک شبکه امن در نظر گرفت.

امنیت فنی

امنیت فنی شبکه به  این معنی است که شما با روش‌های فنی امنیت تمام اطلاعات داخل شبکه را اعمال کنید. این حفاظت می‌تواند شامل ارائه به دسترسی باشد که در ادامه در بخش انواع امنیت به بررسی آن می پردازیم.

امنیت اجرایی

امنیت اجرایی شبکه به معنی محدود سازی دسترسی افراد مختلف به شبکه بر اساس رفع نیاز می باشد. اگر شخصی نیازی به فایلی ندارد، نیازی به دسترسی به آن هم نباید داشته باشد.

امنیت

امنیت فیزیکی

امنیت فیزیکی (انگلیسی: Physical security) به اقدامات امنیتی اطلاق می شود، که برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به امکانات، تجهیزات و منابع، همچنین در راستای حفاظت از کارکنان، املاک و دارایی‌ های فیزیکی از آسیب هایی چون جاسوسی، سرقت، خرابکاری، بلایای طبیعی یا حملات تروریستی، مورد استفاده قرار می گیرد.

این مورد شامل استفاده از لایه‌ های مختلف سیستم‌ های جانبی می باشد که در راستای پیاده‌ سازی آن، از تکنیک‌ هایی چون نظارت تصویری، حراست فیزیکی، موانع امنیتی، استفاده از قفل‌ ها و پروتکل‌ های کنترل دسترسی استفاده می شود.

امنیت فیزیکی همچنین حفاظت از اجزای سخت‌ افزاری و نرم‌ افزاری، شبکه‌ ها و داده‌ ها از شرایط و رخداد های فیزیکی را نیز در بر می گیرد، که ممکن است باعث ایجاد آسیب‌ های جدی به یک سازمان، شرکت یا مؤسسه شود. در این خصوص توجه شما را به اطلاعاتی در خصوص حراست فیزیکی و نهاد مرتبط با آن جلب می نمایم.

در بررسی امنیت فیزیکی و اعمال آن،‌ ابتدا باید به خطر‌ هایی که از این طریق تجهزات شبکه را تهدید می‌ کنند نگاهی داشته باشیم. پس از شناخت نسبتاً کامل این خطر ها و حمله‌ ها می‌ توان به راه‌ حل‌ ها و ترفند‌ های دفاعی در برابر این‌ گونه حملات پرداخت. 

امنیت فنی

کنترل های امنیتی فنی از داده هایی که در شبکه ذخیره می شوند یا به داخل یا خارج از شبکه انتقال پیدا کرده، محافظت می کنند. در بحث امنیت فنی باید به دو اصل مهمی که بسیاری از سازمان‌ ها آن‌ را نادیده می‌گیرند، توجه داشته باشیم:

 • محافظت از منابع شبکه در برابر کارمندانی که قصد انجام فعالیت های مخرب را دارند.
 • محافظت از داده‌ ها و سیستم‌ ها در مقابل افرادی که هنوز احراز هویت نشده اند اما قصد دارند به منابع شبکه دسترسی داشته باشند. (کارمندان تازه وارد به یک سازمان)
خدمات امنیت شبکه نوین پویانت
شبکه امن

امنیت اجرایی

بهترین امنیت سایبری در لایه‌ ها ایجاد می شود و کار مهاجم یا نفوذگر را برای مقابله با هر خط دفاعی و نفوذ به شبکه و دسترسی به داده ها دشوار یا خسته کننده می کند. یکی از لایه‌ های دفاعی فرانت لاین باید کنترل دسترسی به شبکه (NAC) را در دست بگیرد و توانایی محدود کردن دسترسی به شبکه به دستگاه‌ ها و کاربران مجاز و تأیید هویت را داشته باشد.

کاربرد سیستم کنترل دسترسی به شبکه چیست؟ 

به گفته تیم اجرایی ارائه دهنده سرویس مدیریت VirtualArmour، اهداف کنترل دسترسی به شبکه عبارت اند از:

 • احراز هویت و مجوز اتصالات شبکه.
 • کنترل مبتنی بر نقش کاربر، دستگاه یا برنامه پس از احراز هویت به این معنی که یک کاربر فرضی و دستگاه وی در سطح مجوز مربوطه قرار می گیرد، به عنوان مثال پرسنل امور مالی و کارکنان منابع انسانی به منابع متفاوتی در محیط خود دسترسی پیدا می کنند.
 • محرمانه بودن و محدود کردن مالکیت معنوی از طریق اجرای سیاست.
 • ارزیابی خودکار وضعیت امنیتی دستگاه و اجازه دهی یا مسدود کردن بر اساس عبور از بازرسی امنیتی (که می تواند بر اساس چیز های متعددی نظیر نسخه سیستم عامل، آخرین پچ های نصب شده، یک آنتی ویروس نصب شده و غیره باشد).

نیاز به یک شبکه امن دارید؟

اگر فکر می کنید که به خدمات امن شبکه احتیاج دارید، کارشناسان نوین پویا نت آماده پاسخ گویی هستند. می توانید از طریق شماره‌ تماس‌ های زیر با ما در تماس باشید.

اهمیت خدمات امنیت شبکه نوین پویانت

 1. با داشتن یک سرویس امنیت شبکه، این اطمینان خاطر را به شما می دهیم که فقط کاربران مجاز، به منابع شبکه و دارایی ها دسترسی خواهند داشت.
 2. از کلیه دارایی ها و منابع فناوری اطلاعاتی که از راه شبکه قابل دسترسی هستند، در برابر ورود های غیر مجاز محافظت خواهد شد.
 3. از شبکه، زیرساخت های آن و ترافیک موجود در شبکه در برابر حملات سایبری خارجی محافظت می شود.
 4. از حذف شدن داده ها و اطلاعات به طور اتفاقی جلوگیری خواهد شد.
 5. مدیریت شبکه به شیوه ی متمرکز انجام می شود. 

در رابطه با شبکه امن همچنان سوال دارید؟

نوین پویانت

در حال حاضر شرکت های مختلف به دنبال نیروی متخصص در زمینه امنیت هستند و روز به روز به شرکت های درخواست کننده این تخصص اضافه می شود پس می توان گفت داشتن علم در این حوزه می تواند یک شغل مناسب برای شما ایجاد کند.

 برای دریافت آموزش روش های مختلفی وجود دارد، در حال حاضر وب سایت های مختلفی دوره های امنیت را برگزار می کنند، همینطور آموزشگاه هایی حضوری مختلفی وجود دارد که شما می توانید برای آموزش دور‌ه های مختلف به آن ها مراجعه کنید.

بعد از مطالعه درباره انواع امنیت شاید به فکر داشتن یک متخصص در شرکت خود باشید و یا شاید بخواهید کار امنیت را به یک شرکت خدمات شبکه بسپارید. هم اکنون شما برای دریافت خدمات امنیتی شبکه دو راه پیش رو دارید، یا استفاده از خدمات شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه و یا جذب نیروی متخصص شبکه.

راهکار های شبکه امن

 همین حالا تنها با چند راهکار امنیتی آسان شبکه آشنا شوید!

ACCESS CONTROL

کنترل دسترسی افراد به قسمت های مختلف شبکه

ANTIVIRUS AND ANTIMALWARE SOFTWARE

نصب نرم افزار های امنیتی مناسب شبکه

APPLICATION SECURITY

حفظ امنیت نرم افزار های شبکه

DATA LOSS PREVENTION

جلوگیری از، از بین رفتن اطلاعات موجود در سیستم