دوربین صنعتی

4/5
دوربین صنعتی

دوربین مداربسته یکی از مهمترین وسایل امنیتی در جهان محسوب می شود. با توجه به تنوع بالا دوربین مداربسته شما می توانید بسته به نیاز خود یک دوربین مداربسته انتخاب کنید. دوربین صنعتی یک دوربین امنیتی محسوب می شود که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به دوربین صنعتی به اصطلاح دوربین باکس (BOX) می گویند. به یاد داشته باشید که دوربین صنعتی بدون لنز به فروش می رسد تا هر فرد با توجه به نیاز خود برای دوربین مداربسته لنز تهیه کند.

دوربین صنعتی

 

دوربین مداربسته صنعتی به شکل جعبه است که به آن دوربین جعبه ای ویا دوربین باکس می گویند و درمحیط های داخلی و فضای باز مورد استفاده قرارمی گیرد. بدنه این دوربین ها از فلز و پلاستیک ساخته شده است که به شکل مستطیل هستند. این دوربین ها در فضاهای صنعتی و تجاری مورد استفاده قرارمی گیرند حتی میتوان در محیط های مسکونی نیزاز آن ها استفاده کرد.

آنچه برای خرید دوربین های صنعتی باید بدانید!

دوربین مداربسته زاویه دید بسیار محدودی دارد باید بدانید زمانی که آن را نصب می کنید دوربین زوایای خاصی را برای شما به نمایش می گذارد. این دوربین ها بدون لنز به فروش می رسند تا مشتری بسته به نیاز خود لنز مورد نیاز را تهیه کند. این دوربین ها با استفاده از لنز خارجی می توانند دقیق تر عمل کنند و تصاویری با دقت بالاتر در اختیار شما قرار دهند.

ویژگی های دوربین مدار بسته صنعتی:

معمولا دوربین های مدار بسته از قابلیت دید در شب توسط مادون قرمز برخوردار نمی باشند. اما برای کنترل فرآیندها در شب و تاریکی نیاز است تا از لنز هایی استفاده شود که بیشترین میزان دید را در شب ایجاد نمایند.

لنزهایی که برای این نوع دوربین ها تهیه می شود باید به صورت جدا از دوربین خریداری گردد در نتیجه امکان این که ویژگی های لنز را متناسب با نیازی که موجود می باشد سفارش داد، وجود خواهد داشت.

آیا دوربین های مدار بسته صنعتی از مقاومت بالایی برخوردار است؟

به دلیل مقاومت بالایی که دوربین های صنعتی دارند می توان از آن ها درشرایط جوی نامناسب و دردماهای بالا به راحتی استفاده کرد. حتی می توانید در هوای بارانی هم از آن ها استفاده کنید فقط باید دقت کنید که دوربین شما ضد آب است یا نه در غیر این صورت باید از کاور مخصوص برای محافظت از دوربین استفاده کنید.

دوربین صنعتی

چرا باید از این دوربین استفاده کنیم؟

در برخی از صنایع و خطوط تولید کارخانجات مواد شیمیایی خطرناکی برای انسان وجود دارد و امکان حضور نیروی انسانی و کارگر وجود ندارد و در برخی از مواقع دمای بالا مانع از حضور افراد می شود بهترین روش استفاده از دوربین مداربسته صنعتی است.

از دوربین های صنعتی بیشتر در چه مکان هایی استفاده می شود؟

دوربین صنعتی

  • اتوماسیون کارخانه:

کارخانه ها از مراکز پرتردد صنعتی هستند و نصب دوربین های مداربسته در آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از مزایای نصب دوربین مداربسته در کارخانه ها می توان به کنترل ورود و خروج، جلوگیری از سرقت، نظارت بر دستگاه‌های خودکار و افزایش ایمنی محیط کار اشاره کرد. در نظارت بر دستگاه های خودکار ازآن جایی که بیشتر ماشین آلات در کارخانجات به صورت خودکار کارمی کنند با نصب دوربین مداربسته می توان از راه دور بر نحوه کارآن ها نظارت کرد و در صورت ایجاد مشکل برای برطرف کردن مشکل وارد عمل شد. مثلا در بازرسی چاپ می توان با استفاده از دوربین و یک نرم افزار بررسی کرد که همه ی تصاویر چاپ شده از کیفیت مطلوب برخوردار است یا خیر.

  • علوم پزشکی:

با پیشرفت های فنی امکان استفاده از دوربین ها در زمینه های پزشکی فراهم شده است. به عنوان مثال از دوربین باسلرکه نوعی دوربین صنعتی محسوب می شود در میکروسکوپ وهمچنین در چشم پزشکی نیز استفاده می شود.

  • ترافیک وحمل ونقل: این دوربین ها در نظارت بر ترافیک با جمع آوری عوارض و بهینه سازی جریان ترافیک کمک می کنند. این دوربین ها می توانند از سیستم راهنمایی و رانندگی پشتیبانی کنند و به عنوان کمک در پیگرد قانونی تخلفات رانندگی عمل می کنند. به عنوان مثال دوربینی که به صورت خودکار پلاک ماشین را تشخیص می دهد .(پلاک خوان)
    • بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ:

    در مراحل تولید ، بسته بندی و انبار داری می توان ازاین دوربین استفاده کرده از جمله بعضی از ای کاربرد ها : مرتب‌سازی انواع محصولات ، بازرسی رینگ‌ها ، هدایت ربات و بازرسی لیبل (برچسب).

مزایای استفاده از دوربین های مداربسته صنعتی:

۱) جلوگیری از سرقت

بیشتر دوربین های صنعتی در کارخانه ها و اماکن صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و شما می توانید با نصب دوربین های مدار بسته در این محیط ها از سرقت جلوگیری کنید. در صورت بروز سرقت بلافاصله می توانید از طریق این دوربین افراد را شناسایی و تصاویر آن ها را ثبت کنید.

۲) دسترسی از راه دور

دوربین های مدار بسته ای که در محیط های صنعتی از آن ها استفاده می کنید معمولا قابلیت دسترسی از راه دور دارند با استفاده از این قابلیت می توانید تصاویر دوربین را در هر مکانی که باشید به راحتی مشاهده کنید. دسترسی از راه دور موجب می شود شما به صورت شبانه روزی به تصاویر دوربین خود به صورت زنده دسترسی داشته باشید و در صورت وقوع اتفاق بلافاصله خبر دار شوید.

۳) تامین امنیت

این نوع دوربین های مدار بسته می توانند امنیت افرادی که در کارخانه کار می کنند را تامین کنند. در صورت وقوع هر حادثه ای شما می توانید به سرعت به کارکنان خود اطلاع دهید و امنیت آن ها را تامین کنید.

سخن پایانی

دوربین صنعتی ، دوربین های پرکاربردی هستند که بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. در خرید لنز دوربین های صنعتی دقت لازم را داشته باشید تا این دوربین کارایی مطلوب را برای شما داشته باشد.