خدمات اکتیو شبکه

تمامی فعالیت‌های نرم‌افزاری که برای تنظیم و پیاده سازی کامل یک شبکه به آن نیاز خواهیم داشت، خدمات اکتیو شبکه گفته می‌شود. برخی از این خدمات مانند نصب آنتی ویروس شبکه، پیاده‌سازی تجهیزات شبکه و … می‌باشد.

خدمات اکتیو آخرین مرحله از راه اندازی یک شبکه کامپیوتری می باشد که تمامی اهداف و نیازهای ما در این مرحله برآورده می‌شود.پس از راه اندازی و تنظیم دستگاه های موجود، شبکه قابل استفاده می باشد.

به طور کلی خدمات شبکه به دو بخش خدمات اکتیو و خدمات پسیو تقسیم می‌شود. خدمات اکتیو قسمتی از خدماتی می‌باشد که به خدمات زیر ساختی مربوط نمی‌شوند.
اکتیو (Active) به معنای به معنای فعال بودن جریان برق در قطعه مورد نظر شبکه است، لذا به خدماتی که روی این قطعات فعال، انجام می‌شوند، خدمات اکتیو شبکه می‌گوییم.

اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم به مجموعه فعالیت های نرم افزاری که روی تجهیزات سخت افزاری برای فعال کردن شبکه اعمال می‌شود می‌گویند.

راه اندازی مجموعه خدمات پسیو نمی‌توانند به تنهایی برای سازمان یا شرکت ها کافی باشد و حتما باید خدمات اکتیو پیاده سازی شود تا بتوانیم بهترین استفاده را از این خدمات ببریم.

امروزه به اشتراک گذاری اسناد و مدارک در هر سازمانهای کوچک و بزرگ  بسیار مورد نیاز می باشد. به طور کلی برای اشتراک گذاری ، شما نیازمند بستر شبکه می باشید . امروزه بستر شبکه در هر سازمانی ، بسیار مهم است .
خدمات اکتیو شبکه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق میشود که بعد از مراحل اجرای زیر ساخت ( کابل کشی ، آرایش رک و … ) برای استفاده از تجهیزات شبکه باید انجام شود تا تجهیزات شبکه مورد نیاز امکان سنجی شده و پس از خریداری بهترین کارایی را برای مشتریان عزیز داشته باشد.

مراحل اجرای اکتیو شبکه

نصب و اجرای خدمات اکتیو شبکه از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است. مراحل اجرای خدمات اکتیو از بررسی اولیه تا پشتیبانی را در قسمت پایین به اختصار توضیح دادیم.

بررسی اولیه و نیاز سنجی

اولین امر هنگام پیاده سازی اکتیو شبکه، بررسی اولیه و نیاز سنجی است. این مرحله نیاز است که اکتیوکار شبکه به طور دقیق بررسی کند سپس با آنالیز کامل خدمات اکتیو شبکه را پیاده سازی کند.

آینده نگری در عرضه خدمات شبکه

هدف از آینده نگری،  پیشبینی کردن آینده و داشتن دید حرفه‌ای به ارائه خدمات شبکه است، کمتر شرکتی دید بلند مدتی به ارائه خدمات خود دارند. تصور کنید یک شبکه پس از راه‌اندازی احتیاج به اد کردن یک کلاینت جدید داشته باشد، فکر کنید که راه‌اندازی خدمات آنتی ویروس در شبکه نیاز باشد که چند ماه دیگر برای یک کلاینت دیگر هم راه‌اندازی شود، حال آیا به درستی به پیشبینی رابطه با یک الی دو سال آینده این شبکه فکر شده ؟ آیا این شبکه به زودی احتیاج دیگری نخواهد داشت؟ وجود آینده نگری در ارائه خدمات شبکه باعث می‌شود که از اتلاف هزینه هنگام پیاده سازی دوباره شکبه جلوگیری شود.

اجرای خدمات

این مرحله با توجه به نیازهای شبکه و خواسته‌های سازمان یا شرکت، اقدام به اعمال خدمات می‌کند. در صورتی که به خدمات اکتیو شبکه نیاز دارید کافی است با شماره‌های موجود در سایت  نوین پویانت تماس حاصل فرمایید.

کیفیت سنجی خدمات

بعد از اعمال کردن و ارائه خدمت نوبت به بررسی کیفیت می‌رسد، متخصصی که بعد از ارائه خدمات اکتیو شبکه خود شروع به تست و بررسی میزان کیفیت خدمات خود نمی‌کند نمی‌تواند به عنوان بهترین شرکت ارائه خدمات شبکه شناخته شود.

پشتیبانی از خدمات ارائه شده

گروه فنی مهندسی نوین پویانت با تجربه طولانی در ارائه خدمات شبکه، کلیه خدمات خود در طی یک سال پشتیبانی می‌کند. عدم عرضه خدمات پشتیبانی در زمان نصب خدمات و پس از آن می‌تواند مشکلات زیادی را برای شبکه و کلاینت‌های موجود در شبکه به وجود آورد.

خدمات اکتیو شبکه شامل موارد زیر می‌باشد:

 • تنظیم و پیکربندی (Configuration) تمامی تجهیزات اکتیو شبکه مانند: سوئیچ (Switch)، روتر (Router)، مودم (Modem)، اکسس پوینت (Access Point)، فایروال (Firewall) پرینتر (printer) و تمامی دیوایسهای تحت شبکه
 • نصب سیستم عامل‌های و نرم افزارهای سرور و کلاینت و تنظیمات آن، مانند: Windows Server 2016 ,2012 ,2008 ،Linux و …
 • نصب و راه‌ اندازی سرویس‌های تحت شبکه مانند: Active Directory ،Domain ،DHCP ،DNS و …
 • نصب و راه‌ اندازی نرم‌افزاری‌های تحت شبکه مانند: آنتی ویروس‌ها Skype for Business Server (Microsoft Lync Server) ،SQL Server ،Microsoft Exchange ،Microsoft CRM نرم‌افزارهای تجاری و فروش تخصصی تحت شبکه و …
 • انجام تنظیمات و پیکربندی جهت کنترل و مدیریت یکپارچه سیستم‌ها، اکانت‌ها، فایل‌ها و …
 • راه اندازی مدیریت اینترنت،یوزرها و مدیریت پهنای باند

 

به طور کلی خدمات شبکه پس از راه اندازی خدمات پسیو شبکه ، نوبت به آخرین مرحله از راه اندازی شبکه می رسد . خدمات اکتیو آخرین مرحله از راه اندازی یک شبکه کامپیوتری می باشد . تمامی اهداف و نیازهای ما در این مرحله برآورده خواهد شد.پس از راه اندازی و تنظیم دستگاه های موجود، شبکه قابل استفاده می باشد. نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری مرحله بعدی از شبکه های کامپیوتری می باشد .

نصب و کانفیگ تجهیزات شبکه:

 • انواع کارت شبکه
 • انواع سوئیچهای manageable
 • مسیریاب (Router)
 • انواع تجهیزات فیبر نوری
 • فایروال (Firewall)
 • پرینت سرور
 • دوربین‌های مداربسته
 • انواع مودم‌ها , اکسس پوینتها
 • انواع تجهیزات شبکه‌های بی‌سیم و بلوتوث
 • سرور ویپ
 • سانترال تحت شبکه
 • کال سنتر
 • افزونه های ویپ

ضمانت و گارانتی

خدمات و تجهیزات شبکه ارائه شده، حداقل تا ۱ ماه و حداکثر بنا به نوع سرویس و نرم‌افزار درخواستی و همچنین شرایط خاص پروژه تغییر می‌کند. در صورت نیاز مشتریان، امکان ارائه خدمات پشتیبانی شبکه به صورت قراردادهای پشتیبانی شبکه سالیانه وجود دارد. ساختار نرم افزاری سرورها، استفاده مطمئن از اطلاعات روی سرورها را امکان پذیر می‌کند.با ما در ارامش خواهید بود

خدمات اصلی نوین پویانت در بخش خدمات اکتیو شبکه شامل موارد زیر می باشد:
 • نصب و راه‌اندازی دامین و سرویس‌های مرتبط با آن
 • راهکارهای مجازی سازی سرور، نصب و پشتیبانی (Hyper-V و VMware ESXi و …)
 • راهکارهای مدیریت اینترنت، کنترل پهنای باند و مانیتورینگ
 • مشاوره و ارائه راهکارهای جامع بک آپ گیری و بازگردانی اطلاعات
 • ارائه سرویس‌های مبتنی بر VOIP
 • نصب و راه‌اندازی ایمیل سرور
 • نصب و کانفیگ فایروال‌های نرم افزاری و سخت افزاری و UTM
 • نصب و پیکربندی تجهیزات سخت‌افزاری تحت شبکه با برندهای سیسکو، میکروتیک، HP ،SuperMicro ،Juniper ،Intel و

تمامی اهداف و نیازهای ما از شبکه، در این مراحل برآورده خواهد شد. شرکت ما در بخش خدمات اکتیو شبکه تمامی سرویس‌هایی که شرکت‌ها برای پیشبرد اهداف خود نیاز دارند را راه‌‌ اندازی می‌کند. این سرویس‌ها و نرم‌افزارها هستند که نیازهای شرکت را در جهت بالا بردن سرعت انجام امور اداری و تجاری ، بالا بردن راندمان کاری، بالا رفتن سطح کیفی و کمی کار برآورده می‌کنند.

گروه متخصصین  نوین پویانت آماده ارائه کلیه خدمات شبکه و سخت افزار، خدمات کامپیوتر و سرور، مشاوره و پشتیبانی شبکه، نصب و راه اندازی شبکه، طراحی شبکه، خدمات پسیو شبکه، خدمات اکتیو شبکه، کابل کشی شبکه، خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و … به تمامی سازمان‌ها، شرکت‌های بزرگ و کوچک، مدارس، هتل‌ها و … می‌باشد، همچنین این شرکت آماده خدمت رسانی در جهت ارتقا و بهینه سازی اتاق سرور و شبکه نیز می‌باشد.

شرکت ما در این بخش با ارائه خدمات اکتیو شبکه به صورت کاملاً تخصصی و با در نظر گرفتن تمامی خواسته‌های مشتریان صورت می‌گیرد. این خدمات پس از ارائه تا مدت محدود دارای پشتیبانی رایگان برای اثبات کیفیت و ضمانت به مشتریان می‌باشد و در صورت نیاز مشتریان به خدمات پشتیبانی بلند مدت، قرداد پشتیبانی شبکه منعقد خواهد شد.

شرکت خدمات شبکه نوین پویانت آماده عقد قرارداد در زمینه خدمات شبکه های کامپیوتری، خدمات پشتیبانی نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر در تهران و شهرهای مختلف ایران می باشد. شما می‌توانید از خدمات نوین پویانت با قیمت مناسب و کیفیت بالا و بدون هیچ هزینه جانبی برای حل مشکلات شبکه و کامپیوتری خود بهره‌مند شوید.

بهترین شرکت ارائه خدمات اکتیو در تهران

شرکت نوین پویانت بهترین شرکت ارائه خدمات active در تهران، تاکنون به برندها و سازمان‌ها و شرکت‌های مختلفی خدمت رسانی کرده است. برای دریافت لیست خدمات اکتیو نوین پویانت کافیه با شماره‌های موجود در وب سایت تماس حاصل بگیرید.

حفظ امنیت در ارائه خدمات اکتیو

تامین امنیت و محرمانه ماندن اطلاعات و داده‌های موجود در هر شبکه از مواردی است که باید از توجه ویژه‌ای برخوردار باشد. شرکت نوین پویانت با تجربه بالا در حوزه ارائه انواع خدمات شبکه توانسته تمام اصول نکهداری محرمانگی داده‌ها را از بین ببرد.

جدا از هر نوع ارائه خدمات، اصلی‌ترین نکته که باید در زمان نصب یک شبکه و ارائه خدمات شبکه به آن در نظر بگیرید، حفظ امنیت اطلاعات شرکت می‌باشد. شرکت نوین پویانت بهترین ارائه کننده خدمات اکتیو شبکه در تهران و سراسر ایران هم اکنون توانسته بهترین راهکار‌های جلوگیری از درز کردن اطلاعات و داده‌ها را موقع اجرای خدمات پیاده سازی کند.

آموزش اکتیو شبکه به چه صورت است؟

برای آموزش پیاده‌سازی تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه ابتدا باید دوره‌های +NETWORK را پشت سر بگذارید. برای آموزش مفاهیم تخصصی شبکه ابتدا باید با مفاهیم پایه و ابتدایی آن آشنا بشوید. اگر تخصصی در این زمینه ندارید از حتما یک اکتیوکار شبکه راهنمایی بگیرید.